info@nvt.lt | +370 37 408547
Tags:

REGULAX PICOSULPHATE 7,23 MG/ML GERIAMIEJI LAŠAI, TIRPALAS

Nereceptinis vaistinis preparatas

Natrio pikosulfatas

Veiklioji vaisto medžiaga natrio pikosulfatas yra lokaliai veikianti vidurių laisvinamoji medžiaga.

Sudėtis: Veiklioji medžiaga yra natrio pikosulfatas. 1 ml (20 lašų) tirpalo yra 7,5 mg natrio pikosulfato monohidrato (atitinka 7,23 mg natrio pikosulfato).

Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis) ir išgrynintas vanduo.

Vartojimas: Regulax Picosulphate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojo neskirta kitaip, suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų paaugliams rekomenduojama dozė yra 14 – 27 lašai (atitinka 5 – 10 mg natrio pikosulfato).

4 – 12 metų vaikams vaisto vartoti galima tik gydytojui paskyrus! Vienkartinė dozė yra  7 – 14 lašų (atitinka 2,5 – 5 mg natrio pikosulfato).

Regulax Picosulphate patariama gerti vakare. Jo poveikis pasireiškia po 10 – 12 val.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 • KAS YRA REGULAX PICOSULPHATE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji vaisto medžiaga natrio pikosulfatas yra lokaliai veikianti vidurių laisvinamoji medžiaga. Storojoje žarnoje ji, veikiant bakterijoms, suskyla ir skatina storosios žarnos peristaltiką, stimuliuodama jos gleivinę.

 • KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT REGULAX PICOSULPHATE

  Regulax Picosulphate vartoti draudžiama:

  • jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) natrio pikosulfatui, kitiems triarilmetano grupės preparatams arba bet kuriai pagalbinei geriamųjų lašų, tirpalo medžiagai;
  • jeigu yra žarnų nepraeinamumas ar obstrukcija, ūminė pilvo liga, kurią reikia operuoti, įskaitant apendicitą ir žarnų nepraeinamumą, ūminis žarnų uždegimas ar didelė dehidracija;
  • vaikams iki 4 metų.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Šiame skyriuje nurodytos būklės, kurioms pasireiškus Regulax Picosulphate galima vartoti tik tam tikromis sąlygomis ir tik labai atsargiai. Apie tai reikia pasikalbėti su gydytoju. Tai tinka ir tuo atveju, jeigu nurodyta būklė yra buvusi anksčiau.

  • Jeigu yra liga, kurios metu sutrinka vandens ir elektrolitų pusiausvyra, pvz., labai susilpnėjusi inkstų funkcija, Regulax Picosulphate galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.
  • Jeigu vidurių užkietėjimas ilgalaikis, prieš Regulax Picosulphate vartojimą reikia kreiptis į gydytoją patarimo, kadangi lėtinis virškinimo trakto veiklos sutrikimas gali būti sunkios ligos požymis.
  • Vidurių laisvinamaisiais vaistiniais preparatais galima gydyti tik trumpalaikį vidurių užkietėjimą. Jų reikėtų pradėti vartoti tik tuo atveju, jeigu kitos ilgiau taikomos priemonės, pvz., dieta (t. y. valgymas maisto, kuriame yra rupių ir drėkinamųjų sudedamųjų dalių, bei didesnio kiekio skysčių vartojimas) ir gyvenimo būdas (reikiamas mankštinimasis), yra nepakankamai veiksmingos.

  PASTABA DIABETIKAMS. Regulax Picosulphate lašuose yra cukraus pakaitalų: 1 ml lašų atitinka 0,03 duonos vienetų.

  Nėštumas

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo laikotarpiu Regulax Picosulphate galima vartoti tik gydytojo skyrimu, kadangi nėščių moterų gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirtis yra nepakankama.

  Žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nors duomenų, rodančių, kad veiklioji Regulax Picosulphate medžiaga patenka į motinos pieną, tačiau šio vaisto vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti nepatariama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Regulax Picosulphate poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Regulax Picosulphate vidurių laisvinamąjį poveikį gali silpninti arba naikinti kartu vartojami antibiotikai (bakterijas naikinantys preparatai).

  Regulax Picosulphate didina kalio išsiskyrimą su išmatomis. Lašų vartojant kartu su kitais medikamentais (pvz., diuretikais, kortikosteroidais), organizme gali atsirasti kalio trūkumas. Dėl to gali sutrikti širdies veikla, pasireikšti raumenų silpnumas, didėti organizmo jautrumas širdies veiklą stiprinantiems vaistams (širdies glikozidams). 

  PASTABA. Ši informacija tinka ir tuo atveju, jeigu minėtų vaistų buvo vartota neseniai.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Regulax Picosulphate medžiagas

  Regulax Picosulphate sudėtyje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 • KAIP VARTOTI REGULAX PICOSULPHATE

  Regulax Picosulphate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jei gydytojo neskirta kitaip, suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų paaugliams rekomenduojama dozė yra 14 – 27 lašai (atitinka 5 – 10 mg natrio pikosulfato).

  4 – 12 metų vaikams vaisto vartoti galima tik gydytojui paskyrus! Vienkartinė dozė yra  7 – 14 lašų (atitinka 2,5 – 5 mg natrio pikosulfato).

  Regulax Picosulphate patariama gerti vakare. Jo poveikis pasireiškia po 10 – 12 val.

  Be gydytojo leidimo Regulax Picosulphate lašų galima vartoti tik trumpai. Jeigu vidurių užkietėjimas trunka ilgai, būtina kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Regulax Picosulphate dozę

  Pavartojus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Vaisto perdozavus, gali prasidėti viduriavimas, todėl gali prireikti sunormalinti vandens ir elektrolitų kiekį organizme.

  Pamiršus pavartoti Regulax Picosulphate

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

 • Galimas šalutinis poveikis

  Regulax Picosulphate, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį,  nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio dažnis vertinamas taip, kaip nurodyta lentelėje.

  Labai dažnas (> 1/10) Dažnas (> 1/100)
  Nedažnas (> 1/1 000) Retas (> 1/10 000)
  Labai retas (≤ 1/10 000)

  Trumpai vartojant Regulax Picosulphate, šalutinis poveikis yra retas ir dažniausiai pasireiškia vidurių pūtimu, silpnu skrandžio skausmu ar žarnų motorikos sustiprėjimu. Labai retai galima padidėjusio jautrumo reakcija.

  Ilgiau vartojant Regulax Picosulphate, gali atsirasti skysčių ir elektrolitų, ypač kalio, trūkumas, didėti vidurių užkietėjimas, todėl preparato galima vartoti tik trumpai.

  Vartojant didelę dozę arba medikamentu gydantis ilgai, labai dažnai gali padidėti vandens, kalio ir kitų elektrolitų trūkumas, todėl gali sutrikti širdies funkcija, pasireikšti raumenų silpnumas, ypač tuo atveju, jeigu kartu vartojama širdies glikozidų, diuretikų ar kortikosteroidų.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 • KAIP LAIKYTI REGULAX PICOSULPHATE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant buteliuko etiketės ir kartoninės dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Regulax Picosulphate vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas yra 6 mėn.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 • KITA INFORMACIJA

  Regulax Picosulphate  sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra natrio pikosulfatas. 1 ml (20 lašų) tirpalo yra 7,5 mg natrio pikosulfato monohidrato (atitinka 7,23 mg natrio pikosulfato).
  • Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, skystasis sorbitolis (nesikristalizuojantis) ir išgrynintas vanduo.

  Regulax Picosulphate išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Regulax Picosulphate yra skaidrus ir bespalvis tirpalas.

  Kartono dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra 20 ml arba 50 ml tirpalo.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Krewel Meuselbach GmbH
  Krewelstrasse 2
  D-53783 Eitorf
  Vokietija

  Gamintojas

  Krewel Meuselbach GmbH
  Xavier-Vorbrüggen Str. 6
  D-98708 Gehren
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “NVT”
  Sodų g. 1, Linksmakalnio k.
  LT-53290 Kauno raj. sav.
  Lietuva
  www.nvt.lt.